Centrum Pomocy Rodzinie

Biała Niedziela

Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje Białą Niedzielę – 5 października 2014 w Parafii NMP Saletyńskiej. Darmowe konsultacje będzie można otrzymać u Internisty, Laryngologa, Kardiologa, Psychologa, Rehabilitanta i Farmaceuty. Można będzie także przeprowadzić badania – EKG, pomiaru glukozy we krwi, spirometrię i pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Badania będą prowadzone w Domiu Parafialnym w godzinach do 15.00 do 17.00 .

serdecznie zapraszamy.

ks. Zbigniew Wiatrek

Spotkanie z Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie

w Ostrowcu Świętokrzyskim

W piątek 7 grudnia Ks. Biskup Edward Frankowski przewodniczył Mszy Świętej w intencji Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sanktuarium NMP Saletyńskiej zgromadzili się lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, prawnicy, nauczyciele i młodzież. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie, które poprowadził Ks. Wiesław Surma. Członkowie KCPR dzielili się swoimi doświadczeniami. Przy ostrowieckim KCPR działają sekcje: medyczna – dyżur w każdy wtorek o godz. 1600 (w tym roku był 150 porad); charytatywna – dyżury w każdą środę 1000 – 1300 (850 podopiecznych); prawnicza – dyżur w każdy pierwszy czwartek miesiąca 1600 – 1700; przygotowania do życia w rodzinie – dyżur w każdy piątek  o godz. 1730. W najbliższym czasie – 20 grudnia  KCPR planuje zorganizować wigilię dla ubogich.

Kazimiera Heba