XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2024 roku

1. W dalszym ciągu zbieramy ofiary dla powodzian. Z naszej Parafii wysłaliśmy już 4 transporty darów.
    O akcji pomocy powodzianom w naszej parafii: [link]
    O akcji pomocy powodzianom w naszej diecezji: [link 1] oraz [link 2]
    Za wszelkie dary i ofiary pieniężne na rzecz powodzian składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W całej Polsce obchodzimy dziś XXIV Dzień Papieski pod hasłem: Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia. Hasło nawiązuje do Listu Apostolskiego Salvifici doloris w którym Papież-Polak podjął próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiego cierpienia. Dziś Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia prowadzi kwestę na rzecz uzdolnionej ale biednej młodzieży. Aktualnie stypendia otrzymuje 2000 osób. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
  3. Trwa październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy Panu Bogu Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców
  5. We wtorek, 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Główne nabożeństwo w kaplicy na ostrowieckim Cmentarzu Komunalnym. O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe. O godz. 16.30 Msza święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, następnie modlitwy przy grobie Dziecka Utraconego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W środę, 16 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia wspominać będziemy 46. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra. Tego dnia modlić się będziemy przy relikwiach Świętego Papieża-Polaka.
  7. W piątek, 18 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to patronalne święto Służby Zdrowia. Tego dnia modlić się będziemy za lekarzy, pielęgniarki, pracowników administracyjnych Służby Zdrowia. Nasza modlitwa jest bardzo potrzebna. Wielu szpitalom grozi zamknięcie. Naszą modlitwą wspierajmy lekarzy aby pamiętali, że ich podstawowym zadaniem jest obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  8. W sobotę, 19 października odbędzie się jak co miesiąc Wieczór Saletyński: 17:30 Różaniec Saletyński, następnie Msza święta o godz. 18:00 i modlitwy przy Znakach Saletyńskich.
  9. W dniach od 21 października do 27 października br. odbędzie się 7-dniowe Jerycho Różańcowe w intencji Kościoła, Ojczyzny, rodzin, młodzieży, dzieci. Modlitwy rozpoczną się w poniedziałek 21 października Mszą św. o godz.17.00 oraz modlitwą różańcową o 17.30. Wspólne modlitwy będą o 15.00 w kaplicy naszego Sanktuarium oraz Msza św. o 17.00 i różaniec w kościele górnym. Zapraszamy.
  10. W niedzielę, 20 października o godz. 18.50 odbędzie się koncert organowo-chóralny pt. Preludia organowe Stefana Wrocławskiego. Stefan Wrocławski (ur. 12 czerwca 1899 w Jabłonnie k. Warszawy, zm. 22 lipca 1972 r. w Radomiu) był polskim kompozytorem, organistą, dyrygentem i pedagogiem muzycznym, wiceprezesem Stowarzyszenia Organistów-Chórmistrzów Diecezji Sandomierskiej, członkiem Diecezjalnej Komisji Egzaminacyjnej, wykładowcą w Radomskim Oddziale Warszawskiej Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, a od 1948 w Instytucie Muzycznym w Radomiu. 1 marca 1943 roku został mianowany przez bp. Jana Kantego Lorka członkiem Diecezjalnej Komisji ds. Organistowskich. W czasie koncertu wystąpią: dr Emmanuel Bączkowski z Warszawy oraz Chór Cantate Domino pod batutą mgr Andrzeja Budzińskiego. Serdecznie zapraszamy.
  11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek (18.10.2024): 18:00 Msza święta, następnie ok. 18:30 spotkanie w sali „Saletynka”.
  12. Spotkania Kręgu Biblijnego we czwartki po Mszy św. wieczorowej w sali „Saletynka”.
  13. Spotkania dla dzieci i młodzieży:
    – dla dziecięcej scholi odbywają się w soboty o godz. 11:00 w sali „Saletynka” na plebanii
    – dla ministrantów młodszych i kandydatów w kościele w soboty o 11:00
    – dla lektorów i ceremoniarzy w kościele w soboty o 12:00
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.
  15. Przygotowanie do chrztu dzieci: katechezy dla rodziców i chrzestnych odbywają się w naszej parafii w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19:00 w Kancelarii parafialnej. Katechezy prowadzi ks. Mariusz.
  16. Przyjmujemy na wypominki roczne (odczytywane w niedziele o godz. 7:15 lub 12:45) i wypominki jednorazowe (odczytywane w naszym kościele w dniach 02-08 listopada). Prosimy o wypełnianie czytelnie lub komputerowo nazwisk zmarłych. Wypominki można składać przed każdą Mszą świętą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć.
  17. Msza święta 01 listopada 2024 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym odbędzie się o godz. 13:00. Następnie procesja na Cmentarzu Komunalnym.
    Przypominamy, że udział w dowolnej Mszy świętej tego dnia jest obowiązkowy. Z racji na Uroczystość Wszystkich Świętych piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tego dnia nie obowiązuje. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w dniach wcześniejszych.
  18. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Wolontariatu w Ostrowcu św. organizuje akcję pt. Każdy zasługuje na pamięć. Osoby starsze i schorowane, które nie mogą osobiście pójść na cmentarz aby zapalić znicz bądź uporządkować nagrobek mogą zadzwonić do wolontariusza, który w imieniu danej osoby zapali znicze na grobie ich bliskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października pod numerami telefonów: 535 988 069 oraz 513 963 007.
  19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  20. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy Parafian z ul. Sienkiewicza 72 i 74.
  21. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom naszego sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Pięknej Pani z La Salette.

Zdjęcia z prac remontowych dachu: Zakładka „Inwestycje”
Zdjęcia z prac porządkowych przy kościele: Porządkowanie terenu wokół kościoła

Archiwalne ogłoszenia parafialne