XXIX Niedziela zwykła – 20 października 2024 roku

1. O akcji pomocy powodzianom w naszej parafii: [link]
    O akcji pomocy powodzianom w naszej diecezji: [link 1] oraz [link 2]
    Za wszelkie dary i ofiary pieniężne na rzecz powodzian składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego.
  3. Gietrzwałd – wojna światów to film, który będzie można obejrzeć 9 listopada w Hotelu Red. Darmowe bilety na stronie na afiszu w gablocie.
  4. Trwa październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  5. W dniach od 21 października do 27 października br. odbędzie się 7-dniowe Jerycho Różańcowe w intencji Kościoła, Ojczyzny, rodzin, młodzieży, dzieci. Modlitwy rozpoczną się w poniedziałek 21 października Mszą św. o godz.17.00 oraz modlitwą różańcową o 17.30. Wspólne modlitwy będą o 15.00 w kaplicy naszego Sanktuarium oraz Msza św. o 17.00 i różaniec w kościele górnym. Zapraszamy.
  6. W niedzielę, 20 października o godz. 18.50 odbędzie się koncert organowo-chóralny pt. Preludia organowe Stefana Wrocławskiego. Stefan Wrocławski (ur. 12 czerwca 1899 w Jabłonnie k. Warszawy, zm. 22 lipca 1972 r. w Radomiu) był polskim kompozytorem, organistą, dyrygentem i pedagogiem muzycznym, wiceprezesem Stowarzyszenia Organistów-Chórmistrzów Diecezji Sandomierskiej, członkiem Diecezjalnej Komisji Egzaminacyjnej, wykładowcą w Radomskim Oddziale Warszawskiej Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, a od 1948 w Instytucie Muzycznym w Radomiu. 1 marca 1943 roku został mianowany przez bp. Jana Kantego Lorka członkiem Diecezjalnej Komisji ds. Organistowskich. W czasie koncertu wystąpią: dr Emmanuel Bączkowski z Warszawy oraz Chór Cantate Domino pod batutą mgr Andrzeja Budzińskiego. Serdecznie zapraszamy.
  7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek: 18:00 Msza święta, następnie ok. 18:30 spotkanie w sali „Saletynka”.
  8. Spotkania dla dzieci i młodzieży:
    – dla dziecięcej scholi odbywają się w soboty o godz. 11:00 w sali „Saletynka” na plebanii
    – dla ministrantów młodszych i kandydatów w kościele w soboty o 11:00
    – dla lektorów i ceremoniarzy w kościele w soboty o 12:00
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.
  10. Przygotowanie do chrztu dzieci: katechezy dla rodziców i chrzestnych odbywają się w naszej parafii w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19:00 w Kancelarii parafialnej. Katechezy prowadzi ks. Mariusz.
  11. Przyjmujemy na wypominki roczne (odczytywane w niedziele o godz. 7:15 lub 12:45) i wypominki jednorazowe (odczytywane w naszym kościele w dniach 02-08 listopada). Prosimy o wypełnianie czytelnie lub komputerowo nazwisk zmarłych. Wypominki można składać przed każdą Mszą świętą w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć.
  12. Msza święta 01 listopada 2024 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym odbędzie się o godz. 13:00. Następnie procesja na Cmentarzu Komunalnym.
    Przypominamy, że udział w dowolnej Mszy świętej tego dnia jest obowiązkowy. Z racji na Uroczystość Wszystkich Świętych piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tego dnia nie obowiązuje. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w dniach wcześniejszych.
  13. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Wolontariatu w Ostrowcu św. organizuje akcję pt. Każdy zasługuje na pamięć. Osoby starsze i schorowane, które nie mogą osobiście pójść na cmentarz aby zapalić znicz bądź uporządkować nagrobek mogą zadzwonić do wolontariusza, który w imieniu danej osoby zapali znicze na grobie ich bliskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października pod numerami telefonów: 535 988 069 oraz 513 963 007.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  15. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy Parafian z ul. Sienkiewicza 68.
  16. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom naszego sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Pięknej Pani z La Salette.

Zdjęcia z prac remontowych dachu: Zakładka „Inwestycje”
Zdjęcia z prac porządkowych przy kościele: Porządkowanie terenu wokół kościoła

Archiwalne ogłoszenia parafialne