NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia Duszpasterskie, 19 maja 2024 rok

1.Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tak jak Apostołowie gromadzimy się w parafialnym Wieczerniku aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. To w Eucharystii zostaje dopełnione dzieło paschalne Jezusa Chrystusa. Duch Święty jednoczy, uświęca, odnawia nasze serca i oblicze tej ziemi. Prośmy aby Duch Święty zawsze był obecny w naszych sercach. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy.

2.Dziś dzieci klas IV przeżywają pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

3.We czwartek po raz 12 będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy modlić się o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4.Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godzinie 17.30. Dziś 19 dzień miesiąca. Modlitwy do NMP z La Salette będą podczas nabożeństwa majowego. Serdecznie zapraszamy.

5.W tym roku przypada 25 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Sandomierzu. Główna uroczystość Jubileuszowa odbędzie się w Sandomierzu 15 czerwca. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości, głownie te małżeństwa, które w tym roku obchodzą 25 rocznicę małżeństwa bądź 50. Przyjmujemy zgłoszenia.

6.Przypominamy o obowiązku wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim, życzymy błogosławionego tygodnia.