XVI Niedziela zwykła – Ogłoszenia duszpasterskie, 21 lipca 2024 roku

1. W naszej Parafii witamy nowego wikariusza – ks. Mariusza Wielebę. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
  2. W okresie wakacyjnym w niedziele nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Będzie dodatkowa Msza święta o godz. 20.00. W tygodniu rano jedna Msza święta o godz. 7.00. Po południu beza zmian o godz. 17.30 i o godz. 18.00. [Msze święte i nabożeństwa]
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Marię Magdalenę, we wtorek – św. Brygidę, w środę – św. Kingę, we czwartek – św. Jakuba i św. Krzysztofa. To dzień imienin Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Naszą modlitwą otoczmy Pasterza Diecezji.
  4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa Patrona kierowców, we czwartek po Mszy św. wieczorowej poświęcimy pojazdy.
  5. W piątek 26 lipca wspominamy świętych Joachima i Annę – Rodziców NMP. W parafii św. Michała doroczny odpust.
  6. Przyjmujemy zapisy na nocne czuwanie do Częstochowy. Szczegóły w linku
  7. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Kłodzkiej. Termin 23 – 27 września. Szczegóły w linku
  8. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w parafii św. Jana Pawła II (ul. Bałtowska, Ostrowiec Św.) w dniu 28 lipca o godz. 16.00. Zapisy w Sali Michael przy par. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. w dniach 2 i 3 sierpnia. Wyjście Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę w dniu 4 sierpnia.
  9. Przygotowujemy się do remontu dachu na kościele. Gromadzimy środki. Ofiary składamy do kopert na tacę bądź wpłacamy na konto Parafii. Bóg zapłać [Zakładka „Inwestycje”]
  10. Wszystkim urlopowiczom życzymy bezpiecznego wypoczynku.
  11. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy Parafian z ulicy Długiej.

WYCENA PRAC NA DACHU KOŚCIOŁA: Zakładka „Inwestycje”

Archiwalne ogłoszenia parafialne