NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia Duszpasterskie, 24 marca 2024 rok

1.dziś Niedziela Palmowa, początek Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

2.W tym tygodniu spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00.

3.Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będziemy wspominać Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa.

4.W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. wyruszy procesja do ciemnicy. Tam rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek liturgii Wielkiego Czwartku o godz. 18.00 Godzina Święta od 23.00 do 24.00.

5.W Wielki czwartek w katedrze Sandomierskiej Msza Krzyżma będzie o godz.10.00. Liturgii będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Ks. Bp. K. Nitkiewicz.

6.Wielki Piątek to Dzień Krzyża. O godz. 17.00 – Droga Krzyżowa. Centralnym wydarzeniem Liturgii Wielkiego piątku jest adoracja Krzyża. W tym czasie składamy ofiary na utrzymanie miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Ostatnią część Liturgii Wielkiego piątku stanowi procesja do Bożego Grobu. Kościół będzie otwarty do pół nocy. Tego dnia obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.

7.Wielka Sobota jest Dniem ciszy i oczekiwania. Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8.00 do godz. 13.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Przynieśmy zabezpieczone świecę. Będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

8.Przyszła Niedziela jest Niedzielą Zmartwychwstania pańskiego. Tradycyjnie o godz. 6.00 REZUREKCJA. Prosimy Wspólnoty parafialne o przygotowanie procesji.

9.Dziś zbiórka do puszki na kwiaty do Bożego Grobu.

10.W Wielki Wtorek przygotowujemy Grób Pański. Chętnych do pomocy zapraszamy na godz. 10.00.