Ogłoszenia Duszpasterskie, 12 października 2019 rok

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Trwa październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.

2.Dziś w naszym Dekanacie Ostrowieckim zakończenie Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wszystkim, którzy włączyli się w prace organizacyjne tego wydarzenia składamy – Bóg zapłać.

3. Dziś w całym Kościele w Polsce obchodzony jest XIX Dzień Papieski pod hasłem – Wstańcie, chodźmy. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadza dziś zbiórkę ofiar pieniężnych na żywy pomnik Św. Jana Pawła II na stypendia dla biednej ale utalentowanej polskiej młodzież.

4.Jutro Święto Edukacji Narodowej. W naszej modlitwie będziemy pamiętać o nauczycielach i wszystkich pracownikach Oświaty.

5.W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Łukasza. Jest to patronalne święto Służby Zdrowia. Modlić się będziemy za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników ratujących ludzkie życie.

6.Kolejne spotkanie przed Bierzmowaniem w najbliższą środę o godz. 18.30. Zapraszamy dziewczęta klas VIII.

7.Spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi św. za tydzień o godz. 15.00.

8. 22 października o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Wspólnot Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O północy będzie Msza św w intencji wynagradzającej. Adoracja zakończy się w środę 23 października o godz. 18.00. Zachęcamy inne Wspólnoty do włączenia się do tej modlitwy. Zapisy u osób prowadzących codzienny różaniec.

9.W sobotę 19 października zapraszamy na Wieczór saletyński. Spotkanie ARS o godzinie 17.00. Różaniec i Msza św.

10. Także w sobotę 19 października organizujemy pielgrzymkę do Zabawy, sanktuarium bł. Karoliny Zapraszamy młodzież ni starszych. Koszt 40 zł.

11.Za tydzień taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.                                                           12.Przyjmujemy na Wypominki.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są kalendarze.

14.O pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców ul. Kolonia Robotnicza.