Ogłoszenia Duszpasterskie, 9 sierpnia 2020 rok

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Przeżywamy sierpień miesiąc Wielkich Rocznic narodowych, Świąt Maryjnych, czas pielgrzymowania do narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze. W środę zakończenie Diecezjalnej Pielgrzymki. Przez cały tydzień trwa duchowe pielgrzymowanie. Zapraszamy na msze świętą wieczorową o godz. 18.00 i różaniec pielgrzymkowy.

2.Jutro 10 sierpnia o godz. 15.00 wyrusza autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Zabieramy ze sobą maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

3.W najbliższą sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Wniebowziętej – Święto Matki Bożej Zielnej. Porządek nabożeństw niedzielny. Poświęcenie ziół na każdej Mszy świętej.

4.Tego dnia 15 sierpnia celebrować będziemy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Ustawą Sejmu z roku 1992 jest to Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

5.Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 13.00. Natomiast jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

6.Za tydzień taca gospodarcza. Ofiary przeznaczymy na Figurę Świętego Jana Pawła II. Do dziś wpłynęło 63 ofiary.

7.Bóg zapłać tym, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. W tym tygodniu o pomoc prosimy parafian z ulicy Chopina.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.Wszystkim życzymy bezpiecznego letniego wypoczynku.