Nocne Czuwanie na Jasnej Górze (6/7 sierpnia 2024)

Każdego roku w sierpniu przedstawiciele parafii NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim pielgrzymują na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Apelu oraz poprowadzić nocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu. 6 sierpnia grupa 52 osób z opiekunem duchowym – ks. prob. Zbigniewem Wiatrkiem – u stóp Matki Bożej Częstochowskiej modliła się o Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich bliskich, o uzdrowienia duchowe i fizyczne, o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nie zabrakło modlitwy dziękczynnej za otrzymane łaski i opiekę Maryi w codziennych trudnościach.

Dla uczestników nocne czuwanie jest jak duchowa uczta: Apel Jasnogórski, paciorki różańca, pieśni maryjne, Msza święta o północy, rozważania i konferencje oraz obecność w duchowym sercu Polski sprawiają ogromną radość. Nie raz pojawiały się łzy wzruszenia wśród pielgrzymów, dla których jest to ważny moment w umacnianiu swojej wiary, aby w środowisku wyraźniej dawać świadectwo przynależności do Kościoła.
/Mirosława Bury/

Zdjęcia: Nocne Czuwanie przy Jasnogórskiej Madonnie – Diecezja Sandomierska