Saletyński Dzień Dziecka

czerwiec 2024

Dzień Dziecka to moment szczególnej uwagi skierowanej na najmłodszych, którzy w maju i czerwcu licznie uczestniczą w majowych i czerwcowych nabożeństwach oraz na co dzień w grupach parafialnych.

Z tego powodu 1 czerwca przy Sanktuarium NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie dla młodzieży działającej w scholi (którą opiekuje się s. Kinga) i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz dla ich rodziców. Wspólne gry integracyjne, grillowanie, zabawy edukacyjne dla dzieci, czas na rozmowy duszpasterzy z opiekunami to tylko najważniejsze elementy parafialnego Saletyńskiego Dnia Dziecka. Była to bowiem okazja do reaktywowania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy tutejszym Sanktuarium Pani z La Salette oraz wzmocnienie głosu młodzieży poszukującej nowych form zaangażowania w życie parafii.

Czas radosnego spotkania dzieci i dorosłych wraz z duszpasterzami zakończyła wspólna modlitwa w kościele na nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusowego oraz procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała.

W zorganizowanie Saletyńskiego Dnia Dziecka włączył się parafialny oddział Caritas.

GALERIA zdjęć w LINKU