OAZA: Domowy Kościół

Kim jesteśmy?

Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie.

Czym jest Ruch Światło-Życie?

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i stanu: rodziny, młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, osoby życia konsekrowanego, członków instytutów świeckich.

Co oznacza symbol?

Głównym znakiem DK, są dwa greckie słowa „FOS” (światło) i „DZOE” (życie), wpisane w znak krzyża. Znak ten wyraża istotę i cel: światło wprowadzane w życie każdego chrześcijanina – każdego małżeństwa i rodziny. Znakiem pomocniczym Domowego Kościoła jest główny znak Ruchu Światło-Życie wyrastający spomiędzy dwóch znajdujących się obok siebie i zachodzących jedna na drugą obrączek, wpisanych wraz z krzyżem w stylizowaną figurę domu.

Harmonogram spotkań Domowego Kościoła w par. NMP Saletyńskiej

Kalendarium diecezjalnych spotkań formacyjnych Domowego Kościoła