Archiwum – Ministranci

Archiwum działu Ministranci

WIZYTACJA  KANONICZNA

W miniony czwartek  4 października  2012 roku ksiądz biskup Edward Frankowski rozpoczął wizytację w naszej parafii – Kościele Najświętszej Maryi Panny z La Salette. Z tej okazji odbył  się różne uroczystości i spotkania,  w które zaangażowało się wielu mieszkańców i środowisk współpracujących z parafią. Ksiądz Biskup odprawił  Mszę Świętą, wygłosił słowo Boże, spotkał się z kapłanami, ministrantami oraz wszystkimi wspólnotami należących  do  naszej parafii . Odwiedził chorych oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Zakładu Poprawczego przy ulicy Długiej.  Odwiedzając szkoły , rozmawiał  uczniami i nauczycielami .

W pamięci  pozostaną  słowa  księdza  biskupa, które skierował do nas. Mówił o miłosierdziu Bożym, rodzinie i  mocnej wierze, którą umacnia się dzięki  modlitwie, Napominał, by twardo stąpać po ziemi i zawsze patrzeć w stronę Boga,     bo od niego pochodzi to, co dobre i  szlachetne. Przypominał wszystkim
o  chrześcijańskich wartościach, które powinny być wyniesione z domu. Mówił
o dzieciach jak o skarbach, które trzeba pielęgnować i pozwolić im przychodzić do Boga. Ksiądz biskup  nawiązał do Diecezjalnych Dni Młodych organizowanych ostatnio w naszym mieście. Wyraził  wdzięczność za przyjęcie młodzieży do naszych domów i opiekę nad nimi podczas pobytu w Ostrowcu.  Dziękował za ofiarność parafian i troskę o piękną świątynię.

Na zakończenie swej wizytacji  dziękował wszystkim za serdeczne przyjęcie i życzył wielu  łask Bożych .

Liturgiczna Służba Ołtarza nawiedza cmentarz

10 listopada grupa kandydatów, ministrantów i lektorów wybrała się w ramach cotygodniowego spotkania formacyjnego na cmentarz, aby pomodlić się za swoich bliskich zmarłych i wszystkich spoczywających na cmentarzu przy ul. Długiej w Ostrowcu Św. Modlitwę rozpoczęliśmy od grobów dzieci, następnie każdy odwiedził groby swoich bliskich zmarłych i naszą modlitwę zakończyliśmy na mogiłach Sióstr ze zgromadzenia Rodziny Maryi.

Treningi w piłkę nożną